Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Попове

Попове (до 1946 року - Попі) - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 кілометри від районного центру, з яким має автобусне сполу­чення. Через село протікає струмок Міц. Най­ближча залізнична станція Заставне - за 5
кілометрів. Населення - 1007 чоловік. Сільраді підпорядковані села Липове та Сонячне.
У Поповому знаходиться центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріплено
3079 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1730 га орної землі, 192 га виноградників. Артіль займається виробництвом зернових, овочів, тютюну та тваринницької продукції. За досягнення в розвитку сільського господар­ства орденами і медалями нагороджено 7 жителів села. в т. ч. Сокача Павла, Сорка Йосипа, Кіша Карл - орденом Леніна. В селі є серединя школа, бібліотека, клуб, фельдшерськчий пункт, крамниця. За роки Радянської влади в селі споруджено 140 житлових будинків, сільський універмаг.
Вперше Попове згадується в письмових джере­лах 14 століття. На 1810 рік у Поповому налічувалось 479 жителів, 70 будинків. Згідно перепису 1881 року, з 657 жителів села письмен­ними були 274 чоловік. В 1924 році в селі була створена місцева організація КПЧ, яку очолив Шандор Товт. Б 1935 році під час виборів до чехословацького парламенту комуністи одержали найбільшу кількість голосів.
Під час угорсько-фашистської окупації 5 жи­телів села перебувало під наглядом поліції, 2 чол. кинуто в концентраційний табір, 6 чол. забрано в трудові табори, 119-в робочі батальйо­ни. 26 жовтня 1944 року село було визволене від фашистських окупантів.
У Поповому проживає учасник громадянсь­кої війни в Росії М. М. Товт.

Cучасна карта - Попове