Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Келечин

Келечин - село, центр сільської Ради. Розташований в долині річки Репинки, за 18 км від районного центру, за 24 км від залізничної станції Воловець. Через село проходить шосе. Населення - 620 чоловік.
В Келечині знаходиться бригада колгоспу «Заповіт Ілліча», яка
спеціалізується на виро­щуванні картоплі. Середній врожай її протягом багатьох років становить 230 цнт з га.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліоте­ка. Серед нових звичаїв і обрядів, що входять в побут колгоспного селянства, один з найцікавіших - свято закінчення картоплезбирання, що відзначається на початку листопада.
Перша згадка про село є в писемних джерелах XV століття.
Під впливом Великого Жовтня в 1918 році в селі відбувся виступ селян. Активні учасники Л. Ф. Коваль, І. І. Коваль, Ф. І. Щур та В. Г. Янчик спалили податкові книги, провели збори по розподілу землі між селянами-бідняками.
В кінці березня 1919 року в Келечині обрано Раду робітників, селян і солдатів.
В 1932 році в селі створена комуністична група. Комуністи популяризували більшовицьку пресу, організовували мітинги і демонстрації, голодні походи.
13 жовтня 1944 року Келечин визволено від фашистської окупації частинами 95-го стрілець­кого корпусу, 38 чоловік вступили доброволь­цями а Червону Армію.
В листопаді 1944 року в селі створено Народ­ний комітет, який роздав малоземельним селянам близько 60 га конфіскованої землі.

Cучасна карта - Келечин