Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Копаня

Велика Копаня - село, центр сільської Ради, розміщене на Притисянській рівнині, за 12 км на схід під районного центру і за 4 км від найближчої залізничної станції Велика Копаня. Перед селом з боку м. Виноградова
відкривається чарівна панорама з долиною Тиси Красне поле. Населення -2956 чоловік. Сільраді підпорядковане село Мала Копаня.
У Великій Копані міститься центральна садиба колгоспу «Комунар», виробничий напрям
якого - м'ясо-молочне тваринництво, садівни­цтво і виноградарство. Артіль має 1400 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 800 га орної землі. У господарстві є понад 700 голів великої рогатої худоби, у т. ч. 300 корів. Машинно-тракторний парк налічує 17 тракторів, 9 вантажних автома­шин.
За досягнені успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва ордена Леніна удосто­єний голова колгоспу В. І. Шоваг, ордена Трудового Червоного Прапора - А. Ф. Бора і М. І. Дубровка.
У селі є середня школа, 2 бібліотеки, Будинок культури, дитячий садок, лікарня, амбулаторія, аптека, відділення зв'язку, 8 торговельних під­приємств, споруджено 370 нових житлових бу­динків.
На території знайдено рештки поселень пе­ріоду бронзи (II тисячоліття до н. е.) та раннього заліза (VI-IV століття дон. е.). В Малій Копані знаходиться слов'янське городище IX-XI сто­літь.
Перша згадка нро Велику Копаню зустрі­чається у писемних джерелах 1430 року.
Під час угорсько-фашистської окупації (1939- 1944 pp.) населення Великої Копані зазнало жорстоких знущань. Понад 550 мешканців села відправлено на каторгу у фашистську Угорщину, та Німеччину.
25 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації. Понад 60 чоловік пішли добровольцями до лав Червоної Армії. Напере­додні 50-річчя Великого Жовтня в селі відкрито монумент воїнам - односельчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Cучасна карта - Велика Копаня