Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Історія Закарпаття, Історія Закарпатської області

Кожна область України має свою неповторну історію, традиції та родзинки завдяки яким і виділяється з-поміж інших. Але, напевно, найбільш особливою і найоригінальнішою адміністративною одиницею України є Закарпатська область. І справа тут навіть не в дивовижній і неповторній красі закарпатської природи, а в людях, що через ті чи інші глобальні історичні події заселили цей край.

Суміш громади тут дійсно вибухова. Це  румуни, словаки, поляки, угорці, росіяни, українці і навіть німці. Загалом, на території Закарпаття проживають представники понад 100 національностей, але не дивлячись на різне походження і відмінності культур вони завжди вміли знайти спільну мову і змогли виробити в своєму характері ту необхідну толерантність і терпимість один до одного, що роблять їх близькими до Європи не тільки географічно, але й духовно.

Утворилася Закарпатська область не так вже й давно. Після першої світової війни у який Австро-Угорські війська зазнали нищівної поразки, Закарпаття, що тоді називалося Підкарпатською Руссю відійшло до Чехословацької республіки у статусі автономії.

Але вже у 1939 році профашиська Угорщина відновила своє володарювання, аж допоки через майже через 5 років у 1944 році радянські війська не визволили край. Тоді було оголошено про утворення окремої країни  - Закарпатської України, що мала власний уряд, але вже у липні 1945 року «Маніфестом про возз'єднання з Радянською Україною» територію було приєднано до складу СРСР. 22 січня 1946 року у складі Радянської України було створено Закарпатську область з адміністративним центром у мальовничому місті – Ужгороді.

Після другої світової війни активно почала розвиватися промисловість краю, яка раніше була представлена лише невеликими кустарними і приватними підприємствами. Були побудовані машинобудівний, механічний заводи, завод електроприладів у Мукачеве, завод «Турбогаз», лісокомбінати, швейні та взуттєві фабрики. Але пріоритетною гілкою економіки Закарпатської області було і залишається сільське господарство.

Особливо швидко розвивалося у краї виноробство. Закарпатські вина здобули численні перемоги на конкурсах і виставках. Проте ця галузь зазнала значного удару під час антиалкогольної компанії. Значна частина сортового винограду тоді була знищена.

Здавалось би що спільного між Японією та Закарпаттям і чому тут часто можна зустріти представників цієї східної країни? Відповідь дає ніжний, рожевий цвіт сакур, що вкриває Закарпаття у квітні. Дерево-символ Японії який вперше привезли в край ще у 20х роках  ХХ-го століття росте і у Берегово і Мукачеві і у Виноградові. У обласному центрі цих дерев вже є понад тисячу, не даремно у кінці квітня в Ужгороді проводиться навіть міжнародний фестиваль присвячений сакурі.

Чимала кількість вихідців із Закарпаття часів СРСР на весь світ прославили цей край. Це і такі відомі футболісти, як Йожеф Сабо, Василь Турянчик, Михайло Коман, які грали за київське «Динамо», і композитор та педагог – Дезидерій Задор, і актор Михайло Фіца.

Не дивно, що в період приналежності до СРСР, Закарпатська область народила чимало відомих художників, адже у любу пору року природа тут дарує людям дивовижні краєвиди, які надихають творців на сворення справжніх шедеврів. Серед них такі відомі люди, як Адальберт Ерделі і Йосиф Бокшай – засновники закарпатської школи живопису, і Гаврило Глюк і Андрій Коцка, твори яких прикрашають найвідоміші музеї і колекції світу.

Закарпатська область має надзвичайно великий потенціал для розвитку туристично-рекреаційної сфери, зеленого туризму. За часів СРСР тут було побудовано понад 10 турбаз, 4 туристичні бюро, термальні басейни які можуть одночасно обслуговувати понад 4 тисячі відпочиваючих. Відомі на весь світ своїми цілющими властивостями закарпатські мінеральні води.

Зважаючи на все вищесказане дійсно можна дійти висновку, що Закарпатська область дійсно є особливою і неповторною і той, хто хоч раз її відвідає, назавжди залишить спогади про цю перлину на заході України. А за часів СРСР, вона не тільки не втратила власної автентичності, а ще й розвинула інфраструктури цілого ряду галузей.