Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

Іванівка (до 1946 року - Яноші) - село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від районного центру. Через село проходить шосейна дорога Ужгород-Берегове-Рахів. Населення 2655 чоловік.
В Іванівці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, що має тваринницько-зерновий напрямок, з розвинутим тютюнниц­твом та виноградарством. За колгоспом за­кріплено 2256 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1254 га орної землі, 72 га виноградників.
Колгосп ім. Чапаєва - передове господар­ство області, він характеризується високим рівнем культури землеробства та механізації трудомістких робіт, широким впровадженням досягнень науки та передового досвіду.
За успіхи, досягнуті в сільському господар­стві, 10 передовиків колгоспного виробництва нагороджено орденами і медалями, а К. Й. Чотарі та Г. I. Бігарі удостоєні звання Героя Соціаліс­тичної Праці.
В селі є восьмирічна школа, 2 дитячі садки, 2 бібліотеки, Палац культури на 700 місць, культмаг, фельдшерсько-акушерський пункт, по­логовий будинок, ветеринарний пункт.
За роки Радянської влади в Іванівці спору­джено 368 житлових будинків.
Вперше Іванівка згадується в письмових джерелах XIV століття. В 1566 році село було зруйноване татарськими полчищами. На 1816 рік у манівці налічувалось 357 жителів, 65 будин­ків. Згідно перепису 1881 року, з 787 жителів села письменними були 225 чоловік. В квітні 1919 року в селі було створено Раду робітників, селян і солдатів. Місцева організація КПЧ ство­рена в селі у 1922 році; її організаторами були І. Бекфі - учасник Великої Жовтневої соціаліс­тичної революції і громадянської війни, та П. По­пович. У 1935 році під час виборів до чехословаць­кого парламенту комуністи одержали найбільшу кількість голосів виборців.
Під час угорсько-фашистської окупації 53 мешканці села було забрано в робочі батальйони, 4 сім'ї кинуто в концтабір. Жителі села допома­гали партизанам загону Д. Усти - І. Прищепи.
26 жовтня 1944 року село було визволене від фашистської окупації, добровольцями в Червону Армію пішло 10 чоловік.
В листопаді 1944 року в селі був створений Народний комітет, головою якого було обрано М. Поповича.

Cучасна карта - Яноші (до 02/03/1995р. - Іванівка)