Чорнотисів (до 1946 року - Чорний Ардів) - село, центр сільської Ради, розташоване зп 13 км на південь від районного центру. Населення - 2099 чоловік. Сільраді підпорядковані насолені пункти - Холмовець і Юлівці.
В Чормотисівській артілі «Росія» добре налагоджено багатогалузеве господарство. Воно має 3569 га сільськогосподарських угідь, 20 тракторів та чимало іншої техніки. Багато передовиків олгосиу удостоєні урядових нагород. Серед них бригадир тракторної бригади С. Нагорняк городжений орденом Трудового Червоного Прапора. З допоміжних галузей є млин, олійниця. До послуг трудівників артілі побутовий комбінат, хлібопекарня.
У селі є середия школа, 3 клуби, 4 бібліотеки, лікарня на 35 ліжок, поліклініка, в якцх працює 45 медичних працівників. За роки Радянської влади в Чорнотисові споруджено та перебудовано понад 300 житлових будинків. Центральна вулиця села заасфальтована, на інших вулицях впорядковано тротуари. В хаті кожного трудівника - повний достаток. Понад 400 колгоспників мають радіоприймачі, 65 – телевізори.
Перша письмова згадка про Чорнотисів відноситься до 1319 року. Кращі сини Чорнотисова пліч-о-пліч з угорцями, словаками, румунами та представниками інших національностей брали участь в народних повстаннях 1514 та 1703-1711 pp. У 1791 році в Чорнотисові відбувся судовий процес над групою селян, які відмовилися виконувати панщину.
Золотою сторінкою до історії революційно-визвольної боротьби села увійшла перемога соціалістичної революції в березні 1919 року в Угорщині і на Закарпатті. Трудящі села створили революційну Раду робітників, селян і солдатів, до якої входило 17 чоловік: Й. Ваш, І. Ловга, К. Бесермені, С. Гевеші, Ф. Шуба, М. Голінка та інші. В 1923 році у Чорнотисові створено партійну організацію КПЧ, в яку входили П. Роман, І. Ловга. С. Вайс, Ю. Форкош, В. Ловга. На виборах до чехословацького буржуазного парламенту в 1935 році комуністи Чорнотисова завоювали найбільше голосів - 399 (40 проц. загальної кількості виборців).
27 жовтня 1944 року воїни 17-го стрілецького корпусу 4-го Українського фронту визволили Чорнотисів від фашистської окупації. 34 юнаки вступили добровольцями в Червону Армію.
Дивиться також інші населені пункти району: