Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Косівська Поляна

Косівська Поляна - село, центр сіль­ської Ради. Розташована вздовж річки Кісви, правої притоки річки Тиси, за 47 км від Рахова
і за 8 км від автомагістралі Ужгород-Рахів. Населення - 3794 чоловіки.
Колгосп ім. XI з'їзду ВЛКСМ садівничо-тваринницького напряму має понад 500 голів великої рогатої худоби (у т. ч. 200 корів), понад 1500 овець, 200 бджолосімей. 6 тут лісництво, якому належить 6,5 тис. та лісів.
В селі - середня і три початкові школи,
2 бібліотеки, 2 клуби, дитячий садок. Діють
майстерні побутового обслуговування населення, відділення зв'язку, фельдшерсько-акушерський пункт, амбулаторія. В селі повністю лікві­довано неписьменність. 30 чоловік здобули вищу освіту, понад 400 - середню. Прикладом цього є сім'я колишнього бідняка П. В. Геф'юка. Вісім його синів здобули спеціальність і ос­віту. Значно змінився і вигляд Косівської По­ляни. Тут побудовано 340 нових будинків. До 50-річчя Великого Жовтня споруджено новий торговельно-культурний центр і дитячий садок.
Перша письмова згадка про Косівську Поляну відкоситься до середини XVII століття. За народ­ними переказами, перші поселенці прийшли сюди із містечка Косів Івано-Франківської області, зсідки і назва села - Косівська Поляна. Почи­наючи з 1770 року поблизу села на горі Косовій добували залізну руду, яку переробляли на металообробному заводі в Кобилецькій Поляні.
В квітні 1919 року в селі було встановлено Радянську владу, яка проіснувала 12 днів. З наростанням класової боротьби на Закарпатті
і участі в ній мешканців села тут виникла у 1925 році комуністична організація. За угорсько-фашистської окупації 25 жителів села емігрували до СРСР.
16 жовтня 1944 року Косівську Поляну радян­ські війська визволили від угорсько-фашистських окупантів. Тоді ж близько 100 чоловік всту­пили добровольцями до Червоної Армії.
В селі багато народних умільців - вишиваль­ниць. Роботи Олени Бобрюк, Васшшни Ворохти, Василини Данюк, Марії і Ганни Коперльос, Гафії Ціцікан і її доньки Оксани, Василини Ясінчак експонувалися на районних і обласних виставках.

Cучасна карта - Косівська Поляна