Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Богдан

Богдан - село, центр сільської Ради. Роз­ташований обабіч річки Білої Тиси, за 15 км від районного центру і залізничної станції Рахів. Богданській сільській раді підпорядковані села Бребоя, Відричка, Вовчий, Квасний і
Павлик. Населення Богдана - 3646 чоловік. В околицях села багато мінеральних джерел. В Богдані розташований колгосп ім. 8-го Березня, який має 1839 га природних сіножатей, 1186 га пасовиськ та інших сільськогосподарських угідь. Про­відна галузь - тваринництво. На тваринницьких фермах - 770 голів великої рогатої ху­доби і 2408 голів овець. В селі е Богданський і Шаульський лісопункти та лісництва Рахів­ського лісокомбінату.
За роки Радянської влади село докорінно змінилося. Тут споруджено 580 нових житлових будинків. На всіх лісодільницях замість димних коліні побудовані гуртожитки з їдальнями, пере­сувними бібліотеками. Вперше в історії села відкрито дільничну лікарню і фельдшерсько-акушерський пункт. Є 4 клуби, 3 бібліотеки, дитсадок, дитячі ясла. До 50-річчя Радянської влади побудовано торговельно-культурний центр. В ньому розміщено клуб на 400 місць, бібліотеку, кафе, продуктову та промтоварну крамницю.
В Богдані - середня, восьмирічна і дві по­чаткові школи та середня школа робітничої мо­лоді роки Радянської влади 25 богданців здобули вищу освіту, а ще 35 навчаються у вузах і технікумах.
Виникло село в першій половині XVIII сто­ліття з поодиноких поселень. У 1770-1777 pp. лісним управлінням сюди було переселено з Рахова та інших місцевостей вигнаних селян, житла і землі яких власті передали німецьким колоністам.
Село відоме революційним минулим. У березні 1919 року тут було проголошено Радянську владу. Комуністична організація виникла у 1923 році. В середині 1935 року в Богдані відбув­ся однії з найбільших страйків робітників-лісорубів Закарпаття, який закінчився на користь робітників. Організатори його - комуністи Ф. Чолий і М. Лехман. В 1939 році село окупували угорські фашисти. За часів окупації 80 богданців емігрувало в Радянський Союз.
14 жовтня 1944 року війська 17-го гвардійсь­кого стрілецького корпусу визволили село Богдан. Живуть тут матері-героїні Д. Кокірч і Г. Романюк, відомий казкар К. І. Багричук; різбьри - В. Доробан, С. Кушнір.

Cучасна карта - Богдан