Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Боржавське

Боржавське (до 1946 року - Велика Чингава) - село, центр сільської Ради, розташо­ване у Приборжавській долині на північ, за 20 км від районного центру і 12 км від найближчої залізничної станції Сільце на лінії Берегове - Кушниця. Населення - 2185 чоловік.
У селі - бригада колгоспу ім. Ватутіна. Про­відними галузями виробництва е тваринництво, садівництво та виноградарство. За бригадою закріплено 470 га орної землі та 200 га саду.
В Воржавському працюють восьмирічна шко­ла, 2 бібліотеки, відділення зв'язку.
За роки Радянської влади тут споруджено 255 нових житлових будинків, клуб, магазин, школу, фельдшерсько-акушерський пункт та інші громадські і культурно-побутові приміщення.
На території села виявлено поселення та скарб бронзових виробів періоду бронзи (поча­ток І тисячоліття до н. е.).
Вперше Боржавське згадується в писемних джерелах за 1351 рік. У 1921 році в селі створено організацію КПЧ. Очолив її прибулий з Радянсь­кої Росії колишній військовополонений І. Кормош. Під керівництвом комуністів у 1927 році боржавці прогнали екзекуторів і знищили боргові книш. Значного успіху добилися комуністи під час парламентських виборів у 1925 році. За кандидата комуністичної партії Миколу Сидоряка голосувало 90 проц. виборців Боржавського.
26 жовтня 1944 року радянські воїни визво­лили Боржавське від фашистської окупації. 52 чоловіки пішло добровольцями до Чер­воної Армії, а 12 воювали у Чехословацькому корпусі. Орденами і медалями за бойові заслуги нагороджено 43 добровольці села.
Уродженець Боржавського М. Молнар пра­цює старшим науковим співробітником слов'ян­ських мов в Чехословацькій Академії наук (м. Братіслава).
На території села є пам'ятка архітектури- старовинна церква XVII століття.

Cучасна карта - Боржавське