Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Руське Поле

Руське Поле (до 1946 p.- Урмезев) - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі річки Тереблі, за 1 км від залізничної зупинки і за 8 км від райцентру. Півден­ніше села, за 2 км від нього, проходить шосейна дорога Ужгород-Рахів. Населення - 3661 чо­ловік.
В селі знаходиться насінницький радгосп. Основне його завдання -
вирощування елітного насіння районованих сортів зернових та городніх культур. В радгоспі розвинуто також тваринництво і садівництво; за ним закріплено 2300 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 375 га садів.
Господарство має 835 голів великої рогатої худоби, 850 овець.
На території села розташований завод плодоягідних вин.
У Руському Полі є восьмирічна та початкова школи, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, пологовий будинок, відділення зв'язку, ощадкаса, З точки побутового обслуговування, клуб, 2 бібліотеки, 2 дитячі садки, 9 торговельних точок.
Вперше село згадується в письмових пам'ят­ках XIV століття.
Згідно археологічних даних, його територія заселена ще в період неоліту.
В 1922 році в Руському Полі була створепа місцева організація КПЧ. 26 серпня 1924 року тут відбулася сутичка між селянами і жандармами, під час якої поранено 20 селян.
Трудящі Руського Поля під керівництвом комуністів у 30-х роках кілька разів брали участь у «голодних походах» до Тячева.
В 1939-1940 pp. із села в СРСР нелегально перейшли близько 20 юнаків.
Село визволене від угорсько-фашистських окупантів 21 жовтня 1944 року.
На території Русько-Полівської сільської Ра­ди є археологічна пам'ятка - городище Капуна, що відноситься до VI-IV століть до н. е., а з пам'яток живої природи - дуб віком 400 років. Обидва ці пам'ятки взяті державою під охорону.
З нагоди 50-річчя Радянської влади в селі споруджено обеліск Слави воїнам-добровольцям, які загинули у Велику Вітчизняну війну.

Cучасна карта - Руське Поле