Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білин

Білин - село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 6 км від районного центру на бере­гах річки Чорної Тиси. Через село проходить шосейна дорога
та залізнична лінія Рахів-Івано-Франківськ. Населення - 1440 чоловік.
Бригада колгоспу «Гірська Тиса», що є в селі, має 1,1 тис. та сільськогосподарських угідь. Колгоспники вирощують картоплю, кукурудзу. Поблизу села в урочищі Ільмін розташоване форелеве господарство Ясиньського лісокомбі­нату «Радянські Карпати», тут вирощують маль­ків райдужної та струмкової форелі.
В селі - восьмирічна школа з гуртожитком на 25 учнівських місць, бібліотека, клуб, б фельдшерсько-акушерський пункт, крамниця, чайна, поштове відділення. За роки Радянської влади в селі споруджено понад 150 житлових будинків, новий клуб, приміщення сільуиівермагу, добу­довано 7 класних кімнат. До 50-річчя Радянськії влади відкрито дитячий садок, споруджено спор­тивний зал, зведено міст через річку Тису, шкіль­ну майстерню, їдальню.
Засноване село у XVIII столітті. В роки пер­шої світової війни кілька жителів села - сол­датів австрійської армії побували в російському полоні, брали участь у Великій Жовтневій соціалістичній революції і громадянській війні. Після повернення в Білин за їх участю у квітні 1919 року було встановлено Радянську владу. Комуністична організація виникла у 1924 році. Під її впливом нід час виборів до чехословацького парламенту у 1925 році 214 виборців з 341 голосували за кандидатів від комуністичної партії. Очолені комуністами робітники деревообробного підприєм­ства фірми «Кроце» в 1926 році успішно провели страйк.
15 жовтня 1944 року радянські війська виз­волили Білин від фашистських окупантів. Через кілька днів почав діяти Народний комітет, пер­шим головою якого став І. М. Волічак.
В селі багато народних умільців - вишиваль­ниць, серед них Г. І. Бройса, Г. В. Годван, М. М. Попович. В Білині проживає мати-героїня М. Ю. Попович.

Cучасна карта - Білин