Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перехрестя

Петрове (до 1946 року Пейтерфальо) - село, центр сільської Ради, розміщене на Притисянській рівнині лівого берега Тиси, за 27 км на
південний захід від райцентру і за 9 км-від найближчої залізничної станції Дякове на лінії Королеве-Дякове. Населення - 1434 чоловік. Сільраді підпорядковане село Дівичне (до 1946 року - Форголань).
За колгоспом «Прикордонник» закріплено на довічне користування 3200 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2330 га орної землі. Ма­шинний парк артілі налічує 33 трактори, 5 зернових комбайнів, 22 вантажні автомашини та
багато іншої техніки. Основний напрям арті­лі - вирощування зернових, тютюну, овочевих культур та м'ясо-молочне тваринництво. Артіль «Прикордонник» славиться високими врожаями зернових та овочевих культур. У 1961-1966 pp. зібрано в середньому з кожного га по 49 цнт зернових, у т. ч. по 27 цнт пшениці, 54 цнт кукурудзи. Тваринники у 1967 році ви­робили по 415 цнт молока і більше як по 100 цнт м'яса на 100 га сільськогосподарських угідь.
На честь 50-річчя Великого Жовтня колгосп нагороджено пам'ятним Червоним прапором об­кому КП України, облвиконкому і облпрофради. Механізатори тракторної бригади вийшли переможцями конкурсу, що проводився у 1967 році під девізом: «Другий дім механізатора». Їх польо­вий табір - найкращий серед колгоспних та­борів республіки. Головне управління механі­зації та електрифікації Міністерства сільського господарства УРСР нагородило механізаторів похвальною грамотою і першою премією - 500 крб. 8 передовиків артілі удостоєно урядових наго­род. Серед них - кавалер ордена Леніна М. М. Чізмар.
У 1968 році господарству сповнилося 20 ро­ків. Яким воно було в першу осінь і яким воно є сьогодні - про це розповідають знімки кольорового фотоальбому, який випустило Ужгород­ське видавництво «Карпати». В колгоспі живуть і працюють угорці і українці, росіяни і словаки, представники інших національностей. На бага­тьох фотографіях яскраво відображено ленінську дружбу народів. Альбом виданий українською, російською, угорською і англійською мовами.
В селі є середня школа, Будинок культури, бібліотека, 7 торговельних підприємств, відді­лення зв'язку. За роки Радянської влади побудовано 365 нових житлових будинків, сільунівермаг, стадіон та інші культурно-побутові споруди.
Археологічні дані свідчать, що територія сучасного села була заселена у період неоліту.
Вперше село згадується в історичних джерелах за XIV століття. (IV-III тисячоліття
до II. е.).
Петрівську організацію КПЧ створено у 1925 році. Фундаторами її були Й. К. Бодов, П. І. Егреші. На парламентських виборах у тому ж році комуністи одержали 184 голоси, тобто понад 50 проц. від загальної кількості
26 жовтня 1944 року Червона Армія визво­лила село від фашистських окупантів. У листо­паді того року в селі створено Народний комітет. В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Cучасна карта - Перехрестя