Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стеблівка

Стеблівка (до 1947 p.- Салдобош) - село, центр сільської Ради. Розташована за 16 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 2284 чоловіки. Сільраді підпоряд­коване с. Крайникове.
В селі розміщена центральна садиба кол­госпу «Дружба». Артіль має 5000 га землі, в т. ч. 750 га орної. На фермах - 1500 голів великої рогатої худоби. Колгосп «Дружба» - краще господарство в районі. Тут збирають по 30 цнт з та пшениці, 167 цнт з та овочів. Основні вироб­ничі процеси механізовано. 15 передовиків кол­госпного виробництва відзначено урядовими нагородами.
У Стеблівці є середня школа, клуб, бібліо­тека. Із 600 будинків села 500 - нових. Село забудовується за генеральним планом. Тут заас­фальтовані вулиці, прокладаються тротуари.
Село вперше згадується в документах 1389 ро­ку.
В листопаді 1918 року трудящі, керовані солдатами-фронтовиками, напали на урядовців і вигнали їх з села.
В березні - квітні 1919 року в Стеблівці існу­вала Радянська влада.
Первинна організація КПЧ створена в 4925 році. 8 листопада 1931 року комуністи провели збори селян Стеблівки, присвячені річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції.
23 жовтня 1944 року Стеблівка визволена від фашистської окупації військами 17 гвардійсь­кого стрілецького корпусу.
З Стеблівки вийшли викладачі Ужгородського університету В. І. Орос, В. І. Добош, М. В. Орос, Ю. І. Ігнат.
На початку XX століття в Стеблівці жив А. Єнківський, винахідник жниварки, член Паризької Академії наук.
В с. Крайниковому збереглася дерев'яна церква 1662 року.

Cучасна карта - Стеблівка