Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Виноградівський район

Виноградівський район створений у 1953 році (до 1953 року - Виноградівський округ), розташований у південній частині області. Межує на півночі з Іршавським, на сході - з Хустським, заході - Берегівським районами, на півдні району про­ходить кордон СРСР з Соціалістичною
Республікою Румунією, а на південному заході - з Угорською Народною Республікою.
Населення - 97 тис. чоловік.
Площа району - 700 кв. км. Територія має переважно рівнинний рельєф. Лише над м. Виноградовом здіймається один з відрогів Карпат - Чорна гора (568 м). Через район протікає найбільша ріка області - Тиса, яка поділяє його на дві частини.
В районі є міська, дві селищні та 26 сільських Рад, яким підпорядковано 51 населений пункт.
П'яту частину території району займають ліси. Тваринний світ складається з різних представників дикої фауни: зайців, вовків, косуль, оленів, диких свиней, барсуків. З цінних птахів тут живуть фазани, куріпки, качки.
З природних багатств є поклади бурого вугілля, глини, а  будівельних матеріалів – андезити, пісок та гравій. На місці їх родовищ працює ряд промислових підприємств (завод бентонітових глин у Горбках, 2 щебеневі заводи у Королевому тощо).
Район має густу сітку залізниць і автомагістралей, що сполу­чають його з Ужгородом, Раховом та іншими містами Закарпаття. Діють, зокрема, залізничні лінії Королеве - Дякове, Виноградів - Хмільник (вузькоколійка). Всі населені пункти мають автобусний зв'язок з районним центром.
Значні зміни відбулися у промисловому виробництві. В районі створено і працюють 23 підпри­ємства гірничодобувної, хімічної, меблевої, деревообробної, харчової, легкої та інших галузей промисловості, а також будівельні організації. Всі вони оснащені новою технікою, працюють за передовою технологією, поставляють народному господарству різноманітну продукцію.
За обсягом виробництва перше місце посідає харчова промисловість (44,8 проц.), друге - легка промисловість (15,1 проц.). Обсяг валової продукції, виробленої у 1967 році на підприємствах, складав 52,2 млн. крб. На промислових підприєм­ствах, будівництві і транспорті зайнято 8453 робітники.
Промислові підприємства району виробили у 1967 році на 1,2 млн. крб. меблів, 13 млн. пар взуття, 14,3 млн. штук цегли, 111 тис. кв. метрів черепиці, 10,8 млн. штук байок консервів та багато іншої продукції.
Високого рівня досягло сільське господарство, яке спеціалізується на виноградарстві і садівництві, виробництві зерна, м'ясо-молочному тваринництві, овочівництві. В районі є 16 колгоспів та 2 садовинрадгоспи, за якими закріплено 55,3 тис. га сільськоїосподарських угідь, у т. ч. 44,3 тис. га орної землі, 5 тис. га садів і виноградників, а решта - ліси, луки і пасовиська. Головними зерновими культурами с кукурудза, пшениця і ячмінь (22 проц. посівної площі у 1967 році). Серед тех­нічних культур три чверті посівів припадає на тютюн. Картопля й овочі в усіх господарствах району займають 2 тис. гектарів.
Особливо швидкими темпами розвиваються садівництво та виноградарство. З 1945 по 1967 рік у районі закладено 2227 га садів і 2174 га виноградників. Середня врожай­ність зернових за 1961-1967 pp. становить 21,4, а у 1966 році - 23,1 центнера.
Постійно зростає виробництво тваринницької продукції. У 1966 році на кожні 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 297 цнт молока і 66,5 цнт м'яса, під кожної корови надоєно по 1822 кг молока, а в колгоспі «Росія» - по 2059 кі­лограмів.
У розпорядженні хліборобів району - 520 тракторів, 136 комбайнів, 438 ван­тажних автомашин та багато іншої техніки, яка замінює і полегшує працю тисяч людей.
На промислових підприємствах, будівництві і транспорті, колгоспах і радгоспах виросли чудові люди - передовики виробництва. Тільки в 1966 році 122 чол. наго­роджено урядовими нагородами.
Невпинно підвищується добробут населення району. Свідченням цього є збільшення товарообігу, який у 1967 році становив 27 млн. крб., що на 4,5 млн. більше,
ніж у 1966 році. Грандіозного розмаху набрало житлове будівництво. З 1945 по 1967 рік більше половини сімей робітників, колгоспників та інтелігенції переселилися в нові будинки, споруджені на власні заощадження та з допомогою державних кредитів. Тільки в селах району за цей час здано в експлуатацію понад 9 тис. жит­лових будинків.
В районі функціонує широка сітка медичних закладів: 6 лікарень на 600 ліжок, протитуберкульозний диспансер, 7 амбулаторій, 11 лікарських і фельдшерських здоровпунктів, 17 пологових будинків, 40 фельдшерсько-акушерських пунктіи, санітарна станція та інші лікувальні установи. В них працюють 87 лікарів та 494 працівники середнього медичного персоналу. В


Cучасна карта - Виноградівський район