Тернове - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі річки Тересви, за 20 км на схід від райцентру і за 7 км від залізничної станції Тересва.
Через село проходять шосейна дорога і вузькоколійна залізниця Тересва-Усть-Чорна. Залізнична станція. Населення - 2932 чол. Сільраді
підпорядковані села Петрушів і Вишоватшї. В Терновому знаходиться сільгоспартіль ім. Карла Маркса. Основний напрям господарства садівничо-тваринницький. За ним закріплено 4113 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 783 га садів, 823 га сінокосів і пасовиськ. Колгосп має 800 голів великої рогатої худоби, 2 тис. овець.
В селі є восьмирічна і середня вечірня школи, амбулаторія з фельдшерсько-акушерським пунктом, пологовий будинок, дятясла, дитсадок, клуб відмінної роботи на 450 місць, бібліотека, стаціонарна кіноустановка, торговельний комбінат та дві окремі торговельні точки.
Вперше Тернове згадується в документах XV століття.
Тут було організовано примітивне видобування солі.
У листопадові дні 1918 року озброєні селяни Тернового під керівництвом солдатів, що повернулися з війни, виступили проти місцевих властей і багачів. Вони вимагали возз'єднання з Радянською Україною. У квітні 1919 року жителі Тернового обрали перший народний орган – Раду.
Місцева організація КПЧ створена в 1922 році. В 1936 році в селі відбулися сутички безробітних селян з жандармами і екзекутором, що прибули збирати податок. 12 чоловік, в т. ч. - комуністи, були заарештовані.
Протягом 1939-1940 pp. з села емігрувало до СРСР близько 60 чол. Село визволене від фашистських окупантів Червоною Армією 20 жовтня 1944 року.
В Терновому проживає 15 матерів-героїнь.
На честь 50-річчя Великого Жовтня в селі споруджено обеліск Слави односельчанам-добровольцям, які загинули у Великій Вітчизняній війні, встановлено бюст В. І. Леніна, закладено парк-сквер імені 50-річчя Радянської влади, відкрито історико-краєзнавчий музей.
Дивиться також інші населені пункти району: