Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Репинне

Репинне - село, центр сільської Ради. Розташоване в долинах рік Репинки і Ріки, за 8 км від районного центру, за 35 км від залізничної станції Воловець. Через село проходить шосе. Населення - 1156 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Діл, Кужбиї, Сойми, Сухий.
У Репинному розміщена центральна садиба колгоспу ім. Жданова, який має 3400 га землі, в т. ч. 348 га орної, 1200 га сіножатей і пасовиськ. Основний
виробничий напрям - тваринництво, розвинуте також рільництво. Колгосп славиться в районі високими врожаями кар­топлі - по 200 і більше цнт з га.
В селі є восьмирічна та філія заочної серед­ньої школи, клуб, бібліотека. До возз'єднання з Радянською Україною в селі було лише 2 чоло­віки з середньою освітою, в 1967 році - 204 чо­ловіки мали середню освіту, 22 - вищу. В селі зведено понад 150 світлих, просторих будинкiв.
Перша згадка про Репинне є в писемних дже­релах 1457 року.
В 1914 році з російськими військами пішли 30 мешканців села. Серед них М. В. Глухан, що брав участь в революційних подіях 1917 року, І. М. Тернавчук, який в 1918 році в Радянській Росії вступив до лав Червоної Армії, воював у І Інтернаціональному полку.
В квітні 1919 в Репинному було встановлено  Радянську владу. У 1925 році в селі створена первинна організація КПЧ, засновниками її були М. В. Глухан, І. Д. Ледней, І. М. Тернавчук. Комсомольська організація виникла в 1923 році, очолив її І. В. Мица.
Комуністи організовували боротьбу трудящих за свої права. 22 червня 1933 року застрайку­вали робітники на будівництві дороги Сойми- Келечин. В страйку брало участь 450 робітни­ки, тримав він 21 день і закінчився перемогою
робітників.
За час угорсько-фашистської окупації села понад 20 чоловік емігрувало до Радянського Союзу. Комуністи І. Д. Деднехї, Д. М. Тарахонич організовували підпільний комуністич­ний рух.
15 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації, понад 30 чоловік вступили добровольцями до лав Червоної Армії.
В с. Соймах міститься санаторій «Верховина».

Cучасна карта - Репинне