Олешник (до 1946 року Егреш) - село, центр сільської Ради, до районного центру - 5 км. Через село проходить вузькоколійна залізниця Виноградів-Хмедьник. Населення - 3510 чоловік.
Колгосп «Нове життя», центральна садиба якого розташована в Олешнику, вирощує зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За артіллю закріплено 2300 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1300 га орної землі.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб, побутовий комбінат, відділення зв'язку, споруджено 480 нових житлових будинків. В особистому користуванні мешканців Олешника є 4 легкових машини, 75 мотоциклів, 145 телевізорів, 700 радіоприймачів. До визволення в Олешнику не було жодної людини з вищою освітою, а середню мали 4 чоловіки. За роки Радянської влади вищу освіту здобуло 60 вихідців з села, а середню - 494 чоловіки.
На території села було знайдено два скарби бронзових виробів доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. е.). Виникнення Олешника відноситься до 1284 року. Село було розташоване на місці, де росло багато вільхи, звідси й походить його назва, яка в перекладі на українську мову означає «вільшняк».
У 1927 році в Олешнику створено партійну організацію КПЧ. Її фундаторами були А. П. Попович, П. Ю. Копча, ІО. І. Попович. Під час угорсько-фашистської окупації комуніста П. Ю. Копчу закатовано у будапештській тюрмі.
26 жовтня 1944 року село визволене від окупації. 60 чоловік пішли добровольцями в Червону Армію, з них 43 нагороджені медалями,
а С. Ю. Дору-Товт удостоєний ордена Слави 3-го ступеня.
Дивиться також інші населені пункти району: