Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чепа

Чепа - село, центр сільської Ради, ле­жить за 28 км від районного центру і за 3 км від найближчої залізничної станції Чорнотисів. Населення - 1893 чоловіки. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Гетоня і Затисівка (до
1946 року - Чоума).
В селі є колгосп ім. Кірова, за яким закріп­лено 1842 га сільськогосподарських угідь. Ар­тіль вирощує зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
Передові доярки колгоспу И. Ф. Фетько і М. О. Раковці надоюють щорічно від кожної закріпленої за ними корови по 3700 і більше кг молока. За досягнення в розвитку артільного господарства 11 передовиків удостоєні урядових нагород.
У селі є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, Будинок культури, відділення зв'язку, спору­джено 250 нових житлових будинків.
На територ ії села працює відділення Виногра­дівського районного об'єднання «Сільгосптех­ніка».
Поблизу села виявлено залишки поселення доби неоліту (IV тисячоліття до н. е.), доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). Слов'янське поселення X-XIII століть було знищено татарськими ор­дами.
Перша згадка про Чепу зустрічається в істо­ричних джерелах за 1320 рік. У квітні 1919 року в селі створено Раду робітників, селян і сол­датів. В 1924 році у Чепі виникла партійна організація КПЧ. Першими комуністами були М. М. Лемак і М. І. Данко та інші. На почат­ку червня 1934 року на околиці села відбувся страйк робітників, що працювали на регулю­ванні р. Ботар і будівництві каналу Ваяш.
26 жовтня 1944 року всі три села були виз­волені радянськими військами. Понад 50 чоловік пішло добровольцями в Червону Армію.

Cучасна карта - Чепа