Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кваси

Кваси (з 1939 по 1946 p.- Тісоборкут) - село, центр сільської Ради. Розташовані за 14 км від Рахова, обабіч річки Чорної Тиси. Через село проходить залізнична лінія Рахів- Івано-Франківськ і автомагістраль Ужгород - Івано-Фран­ківськ. Населення - 1372 чоловіки. Сільській Раді
підпорядковані села - Сітний і Тростянець.
Колгосп «Гірська Тиса» - тваринницького напряму. Має 2,8 тис. та сіножатей і випасів 1,4 тис. та лісів та 55 га орної землі. У госпо­дарстві понад 500 голів великої рогатої худоби 1000 овець.
Квасівське лісництво займає площу 3,6 тис. та лісів. Тут вирощують посадковий матеріал, заготовляють деревину.
За останні роки Кваси наполовину перебу­довані, тут споруджено 250 нових будинків.
В селі - восьмирічна денна, дві початкові і середня школа сільської молоді. Є тут дитячий садок, клуб, 2 бібліотеки, сільунівермаг, чайна, амбулаторія, відділення зв'язку. На базі мінеральної води, багатої вуглецевою кислотою, з 1958 року діє пансіонат «Гірська Тиса». Місце­ва назва води - «буркут» або квасна вода, від чого походить назва села Кваси.
Вперше Кваси згадуються в письмових доку­ментах за 1684 рік. В середині XIX століття на мінеральних водах «Беркут» відкрито примітивну водолікарню.
В квітні 1919 року у Квасах існувала Радянсь­ка влада. Партійна організація в селі створена у 1924 році.
Угорсько-фашистські окупанти на околиці села влаштували катівню, де замордували і роз­стріляли багато антифашистів. 18 жителів села, щоб уникнути катівні, емігрували до СРСР.
14 жовтня 1944 року радянські війська визпо­лили Кваси від фашистських окупантів. 26 жителів його добровільно пішли на фронт.
В селі народилась і живе народна поетеса М. М. Кабалюк (псевдонім Тисянська). Вона ві­дома і як майстер гуцульської народної вишивки.
Яскравою ілюстрацією турботи Радянської влади про людей є сім'я Г. В. Студеняк. 6 синів і 2 дочки залишились у матері після смерті чоловіка. За роки Радянської влади семеро дітей здобули вищу освіту; працюють вчителями, інже­нерами, лікарями. В селі проживають майстри народного мистецтва: вишивальниці - М. Болданюк, В. Ю. Гудем'юк, Г. Ю. Шушман; само­діяльні художники, учителі - Ф. К. Заброда, Д. В. Тафійчук; матері-героїні М. В. Батурчак і Г. М. Кабаль.

Cучасна карта - Кваси