Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ділове

Ділове (до 1946 p.- Требушани, Білий Потік) - село, центр сільської Ради. Розташова­не по обох берегах Тиси, за 20 км від Рахова. Через село проходить автомагістраль Ужгород- Рахів. Поблизу пролягає залізнична
лінія. Населення - 2181 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Круглий і Хмелів.
За комплексною бригадою колгоспу «Нове життя» закріплено 36 га орної землі, 600 га сіно­жатей та понад 1,2 тис. та полонин і випасів. Напрям господарства - тваринницький. В Діловецькому кар'єрі щороку добувається 40-50 тис. тонн мармуру. В селі розміщене лісництво, яко­му належить 6,7 тис. та лісів. Тут вирощують посадковий матеріал: має воно і форелеве госпо­дарство.
Поблизу села споруджено сейсмічну станцію «Рахів».
З куяьтурно-освітніх установ працюють - середня школа, Будинок культури на 450 місць, бібліотека. Є амбулаторія, пологовий будинок, дитячий садок. Відкрито чайну, хлібопекарню, комбінат побутового обслуговування, відділен­ня зв'язку.
Дідовецька сільська Рада нагороджена пам'ят­ним Червоним прапором обкому КП України, облвиконкому та облпрофради.
В історичних документах село згадується в XVI столітті. До наших днів ще збереглися залізорудні штольні, висічені поблизу села в ске­лях гори Довгаруні, звідки добувалася руда для чавуноливарної мануфактури, яка діяла у XVTII столітті. З 70-х років XIX століття в селі діяв склозавод. У 1926 році він був закри­тий, а 100 робітників залишились безробітними.
Комуністична організація села була створена в 1926 році, нею керував А. А. Карманський, учасник боротьби за встановлення Радянської влади в 1919 році. Угорсько-фашистські окупанти вчинили над мешканцями жорстоку розправу. Лише за 1939 рік розстріляли 6 чоловік, а 15 сі­мей вивезли до концтаборів. Рятуючись від фа­шистів, 20 чоловік емігрували до СРСР.
Від фашистів село визволили радянські війсь­ка 16 жовтня 1944 року. Понад 40 його жителів добровільно вступили в ряди Червоної Армії.
В Діловому проживають матері-героїні: М. Г. Небела, Г. Ю. Папарига і Г. І. Томенюк; народні умільці: М. І. Михальчук, М. Г. Тимочук, вишивальниці - А. П. Мешко, Є. А. Мешко, В, П. Митрюк, Ю. В. Руснак, в'язальниця Е. Доронбах. Тут народився і жив представник дорадянської гумористичної поезії Марко Бара­боля (І. Ф. Рознійчук). З архітектурних пам'я­ток зберігається дерев'яна церква (1750 рік). В ній відкрито народний історико-краєзнавчий музей.

Cучасна карта - Ділове