Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лазещина

Лазещина - село, центр сільської Ради. Розташована вздовж річки Лазещини у підніжжі гори Говерли за 36 км від районного центру. Через Лазещину проходить залізнична лінія Рахів-Івано-Франківськ та автомагістраль Уж­
город-Рахів-Івано-Франківськ. Населення - 3748 чоловік.
Назва села походить від шляху-перелазу, що йде через село на Яблонецький перевал.
На території села розміщені Лазещинське і Лопушанське лісництва Ясинянського лісоком­бінату «Радянські Карпати». Загальна площа їх лісних масивів - 11 тис. га. На Зімірському лісопункті працюють - бригадир електропильщиків бригади комуністичної праці ім. XXIII з'їзду КПРС комуніст І. Д. Гутелюк, нагоро­джений орденом Леніна, делегат XXIII з'їзду КПРС електропильщик Д. О. Стусюк та депутат Верховної Ради УРСР крановщик І. В. Манівчук. В селі міститься комплексна бригада колгоспу ім. Борканюка, за якою закріплено 1066 га угідь, у т. ч. 90 га орної землі; вона має 550 голів великої рогатої худоби (у т. ч. 225 корів) і 350 овець.
В Лазещині є восьмирічна, дві початкові школи і середня школа робітничої молоді. Близько 60 випускників цих шкіл вже одержали вищу і середню спеціальну освіту. Працюють тут З бібліотеки, клуб на 100 місць, дитячий садок на 25 місць, амбулаторія, два здоровпункти, від­ділення зв'язку, дві їдальні тощо. До дня 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції збудовано їдальню на нижньому складі лісокомбінату, добудовано чотири класні кімнати при восьмирічній школі, автостанцію, торговельний комбінат і новий дитячий садок.
Засноване село в кінці XVII століття. В 1724 році поблизу села в урочищі Стебний зведено греблю і шлюзи для лісосплаву.
В Лазещині не раз бував з своїми опришками Олекса Довбуш. В жовтні 1914 року через Лазещину було здійснено прорив російських військ.
В 1944 році жителі села надали матеріальну допомогу партизанським загонам С. І. Ков­пака.
24 вересня 1944 року бійці окремого гвардій­ського корпусу генерал-лейтенанта А. Й. Гастиловича визволили село. Понад 60 чоловік добровільно вступили в ряди Червоної Армії. Вдячні жителі Лазещини спорудили у 1967 році обеліск Слави на вшанування пам'яті односель­чан, які загинули в боротьбі за Радянську вла­ду, та воїнів, що загинули, визволяючи село.
В селі багато народних умільців-вишивальниць - О. К. Дячук, М. В. Ковбаснюк, М. М. Манівчук, її донька О. І. Ступчук, Є. І. Хоменко та інші.
З архітектурних пам'яток XVIII століття збереглася дерев'яна церква.

Cучасна карта - Лазещина