Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тячівський район

Тячівський район розташований в південно- східиій частині Закарпатської області. Межує на півночі з Надвірнянським, Богородичанським і Рожнятівським районами Івано-Франківської області, на сході - з Рахівським, на заході – з Хустським та Міжгірським районами Закарпатської області, на півдні району проходить кордон СРСР з СPP. Площа - 1,8 тис. кв. км.
Поверхня має гірський характер, за винятком низин біля рік Тиси та Тереблі. Значна частина району вкрита лісами, які утворюють безліч чудових мальовничих краєвидів.
На території району налічується 22 сільські, одна міська і 4 селищні Ради, яким підпорядковано 62 населені пункти. Населення - 132,7 тис. чол., 73,8 проц. якого проживає в сільській місцевості. Середня густота - 73 чол. на 1 кв. км.
Національний склад неоднорідний; українців - близько 105 тис. чол., румунів - 14 тис. чол., росіян - 2 тис. чол. Тут проживають також чехи, словаки, білоруси та інші національності. Через район проходять залізнична колія Ужго­род-Солотвина та вузькоколійна залізниця Тересва - Усть-Чорна.
Автобуси, що курсують по 20 маршрутах, з'єднують Тячів з усіма селами ра­йону та Ужгородом, Раховом і іншими містами. Є також повітряне сполучення з обласним центром.
Основними галузями промисловості є лісозаготівельна, деревообробна і харчова. На підприємствах виготовляються меблі, деревностружкові плити, фанера, паркет, фруктові та овочеві консерви, плодоягідне вино, різні соки.
Провідні підприємства району - Тересвянський деревообробний комбінат, Солотвинські солекопальні, Русько-Полівський винзавод, Буштинський, Усть-Чорнявський і Тересвянський лісокомбінати, Тячівський консервний завод - всього 19 підприємств. В 1967 році вони випустили валової продукції на 29,9 млн. крб., що складає 8 проц. промислової продукції області.
За роки Радянської влади тут виросло багато передовиків виробництва, праця яких високо оцінена партією та урядом. В районі налічується 3 Герої Соціалістичної Праці, 70 чол., нагороджених орденами й медалями Союзу РСР.
Під лісами знаходиться понад 115 тис. та землі, в т. ч. держлісфонд – 87 тис. га, колгоспні і радгоспні ліси - 28 тис. га. Ліси в основному хвойні і букові.
В районі є 16 колгоспів і 2 радгоспи, за якими закріплено майже 43 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. орної землі - 5 тис. га, сіножатей - 12,2 тис. га, садів - 11,1 тис. га, пасовищ - 14,6 тис. га.
Основний напрям господарства колгоспів і радгоспів - садівництво та м'ясо-молочне тваринництво.
Машинно-тракторний парк колгоспів і радгоспів налічує 152 трактори, 21 комбайн, 168 вантажних автомашин та багато іншої техніки.
В останні роки значно збільшилося використання мінеральних і місцевих добрив, що дало змогу підвищити врожайність зернових культур і фруктових садів. В 1967 році в середньому на один га одержано: зернових культур - по 118,4 цнт, в т. ч. пшениці - 23,5 цнт, зерна кукурудзи - 23,1 цнт, сіна з природних сінокосів - по 16 центнерів.
Важливе місце в господарстві району займає тваринництво. Поголів'я худоби в колгоспах і радгоспах району з 1950 по 1967 рік зросло в 6,5 раза, в т. ч. клрів - у 12 разів, овець - у 3,1 раза і становить: великої рогатої худоби 14 249 гол., в т. ч. корів 5018; овець 27 212, свиней 316 штук.
Рік у рік зростає виробництво молока і м'яса. В 1967 році одержано молока 7574 тонни і м'яса - 1448 тонн.
Невпинно зростає роздрібний товарооборот. В 1967 році лише в крамницях системи райспоживспілки продано населенню одягу, взуття, телевізорів, радіо­приймачів, холодильників та інших промислових і продовольчих товарів на суму 29 млн. крб. Крім цього, в районі працюють три відділи робітничого постачання та відділення курортторгу. Всього в районі нараховується 598 торговельних під­приємств, в т. ч. 181 підприємство громадського харчування.
Широко розгалужена в районі мережа медичних закладів. До визволення тут на 100 тис. чол. припадало лише 3 лікарі. Тепер медичну допомогу населенню надає Тячівська районна та 9 дільничих лікарень на 300 ліжок, тубдиспансер, тубсана­торій, тублікарня, два лікарські здоровпункти на промислових підприємстві. 15 фельдшерських здоровпунктів, 18 пологових будинків, 46 фельдшерсько-аку­шерських пунктів, дві лікарські амбулаторії, 10 дитясел, 8 аптек.
В районі працюють 98 лікарів та 421 спеціаліст з середньою медичною освітою. Вісім лікарів нагороджені значком «Відмінник охорони здоров'я».
25,3 тис. дітей трудящих району навчаються в школі-інтернаті, 18 середніх, 40 восьмирічних, 12 початкових, Солотвинській допоміжній, 2 музичних та спортивній школах. В 10 школах робітничої і сільської молоді та заочній середній школі здобувають освіту 2771 чоловік.



Cучасна карта - Тячівський район