Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Луг

Луг (з 1939, по 1944 рік - Лонка) - село, центр сільської Ради. Розташований в долині, на місці злиття рік Кісви з Тисою, за 30 км від Рахова, на шосейній магістралі Ужгород-Рахів. Населення - 1783 чоловіки.
Колгосп «Нове життя» тваринницько-садів­ничого напряму, має 2,8 тис. та
угідь, у т. ч. орної землі 100 га, понад 400 га садів. Є 800 голів великої рогатої худоби (у т. ч. 255 корів), 2,5 тис. овець. На фермах більшість робіт меха­нізовано. На території сільради розміщене Лужанське лісництво, яке займає площу лісів 3,4 тис. га. У 1964 році в урочищі Кізє створено заповідник флори Карпат площею 465 гектарів.
В селі - восьмирічна школа, дві бібліотеки, сільський клуб, стаціонарна кіноустановка, ди­тячий садок. Працюють фельдшерсько-акушер­ський пункт, комбінат побутового обслугову­вання, сім магазинів і крамниць, чайна. Значні зміни сталися в селі в розвитку освіти, культури. Лише вищу освіту здобули 18 жителів. Виходцями з Лугу є 12 вчителів, 5 медичних працівників, 4 інженери, 4 юристи, 3 спеціалісти сільського господарства. Село майже повністю перебудоване: споруджено понад 300 нових житлових та гро­мадських будинків, добудовано 4 класних кімнати і спортзал школи. На честь 50-річчя Жовт­ня в центрі села встановлено обеліск Слави.
В історичних документах Луг згадується за 1439 рік. Поблизу села у навколишніх лісах вирубували корабельне дерево і сплавляли по річці Тисі.
З піднесенням революційної боротьби в обла­сті у 1924 році виникає комуністична організація і в Лузі, яка мала великий вплив на трудівників села. Під час парламентських виборів 1924 року за комуністів голосувало 50 проц. виборців.
16 жовтня 1944 року радянські війська виз­волили село. 77 іїого жителів добровільно пішли на фронт. Новообраний Народний комітет очолив О. С. Полянчук.
Славиться Луг народними умільцями - тка­лями, вишивальницями, різьбярами по дереву. В селі проживають матері-героїні П. Ф. Глодян, М. І. Тодерюк.

Cучасна карта - Луг