Луг (з 1939, по 1944 рік - Лонка) - село, центр сільської Ради. Розташований в долині, на місці злиття рік Кісви з Тисою, за 30 км від Рахова, на шосейній магістралі Ужгород-Рахів. Населення - 1783 чоловіки.
Колгосп «Нове життя» тваринницько-садівничого напряму, має 2,8 тис. та
угідь, у т. ч. орної землі 100 га, понад 400 га садів. Є 800 голів великої рогатої худоби (у т. ч. 255 корів), 2,5 тис. овець. На фермах більшість робіт механізовано. На території сільради розміщене Лужанське лісництво, яке займає площу лісів 3,4 тис. га. У 1964 році в урочищі Кізє створено заповідник флори Карпат площею 465 гектарів.
В селі - восьмирічна школа, дві бібліотеки, сільський клуб, стаціонарна кіноустановка, дитячий садок. Працюють фельдшерсько-акушерський пункт, комбінат побутового обслуговування, сім магазинів і крамниць, чайна. Значні зміни сталися в селі в розвитку освіти, культури. Лише вищу освіту здобули 18 жителів. Виходцями з Лугу є 12 вчителів, 5 медичних працівників, 4 інженери, 4 юристи, 3 спеціалісти сільського господарства. Село майже повністю перебудоване: споруджено понад 300 нових житлових та громадських будинків, добудовано 4 класних кімнати і спортзал школи. На честь 50-річчя Жовтня в центрі села встановлено обеліск Слави.
В історичних документах Луг згадується за 1439 рік. Поблизу села у навколишніх лісах вирубували корабельне дерево і сплавляли по річці Тисі.
З піднесенням революційної боротьби в області у 1924 році виникає комуністична організація і в Лузі, яка мала великий вплив на трудівників села. Під час парламентських виборів 1924 року за комуністів голосувало 50 проц. виборців.
16 жовтня 1944 року радянські війська визволили село. 77 іїого жителів добровільно пішли на фронт. Новообраний Народний комітет очолив О. С. Полянчук.
Славиться Луг народними умільцями - ткалями, вишивальницями, різьбярами по дереву. В селі проживають матері-героїні П. Ф. Глодян, М. І. Тодерюк.
Дивиться також інші населені пункти району: