Мужієве - село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосейної дороги Ужгород-Рахів за 7 км від Берегового, за 2 км від найближчої залізничної
станції Боржава. Населення - 2180 чоловік. Сільраді підпорядковане село Боржава.
У селі знаходиться Мужіївський винрадгосп та садово-виноградна бригада колгоспу «Червоний прапор».
За вирощування високих врожаїв винограду (по 70-80 цнт з га) орденами і медалями Радянського Союзу нагороджено 36 чол., у т. ч. М. Б. Варга, Е. І. Домокош, І. К. Кенейз, Е. М. Левринц, М. Г. Матей, М. О. Міклош - орденом Леніна.
За садово-виноградною бригадою колгоспу «Червоний прапор» закріплено понад 250 га виноградників та 140 га саду. Бригада колгоспу має свій кар'єр бутового каменю.
У Мужієвому дві восьмирічні школи - українська і угорська, вечірня середня школа сільської молоді, дитячий садок, дитячі ясла, клуб, бібліотека, кіноустановка, пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт. За роки Радянської влади середню освіту здобуло 120 чол., вищу освіту - 22 чоловіки.
До послуг трудящих села 6 крамниць, їдальня, перукарня, шевська майстерня.
На території села знайдено знаряддя праці та прикраси епохи міді (ІІІ тисячоліття до н. е.) та бронзовий скарб доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття нашої ери). Біля костьола XIII- XV століть виявлено сліди слов'янського поселення X-XII століть. Вперше село згадується в письмових документах 1232 року. В 1566 році Мужієве було зруйноване татарами, а в 1657 році - польською шляхтою. Раду робітників, селян і солдатів у селі було створено у квітні 1919 року.
Місцева організація КПЧ розпочала діяльність у 1921 році. Під її керівництвом виноградарські робітники брали активну участь у загальних страйках, зокрема 1925, 1929, 1935, 1936 років.
26 жовтня 1944 року Мужієве було визволене від фашистської окупації. 12 юнаків села пішло добровольцями до лав Червоної Армії.
Дивиться також інші населені пункти району: