Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голубине

Голубине - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Пені, за 4 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 2390 чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Солочин.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу ім. Ілліча, за яким закріплено 3800 га землі, в т. ч. 400 га орної, 700 га пасовиськ, 100 га садів. Артіль займається тварин­ництвом.
У Голубиному є восьмирічна та вечірня серед­ня школи, бібліотека, Будинок культури на 400 місць, при якому працюють 3 гуртки худож­ньої самодіяльності. Хоровий і драматичний гурт­ки дуже популярні в Свалявському районі, вони дали вже понад 260 концертів, а агіткультбригада кілька разів брала участь в республіканських оглядах.
Перша згадка про село є в документах 1430 року. В селі здавна розвинено кошикоплетіння.
В квітні 1919 року в Голубиному було встановлено Радянську владу. В лавах Червоної Русинської дивізії боролися 6 жителів села.
Комуністична організація створенії в 1923 році. Значного успіху добилися комуністи на парламентських виборах 1925 року - за цих голосувало 50 проц. виборців.
В 30-х роках XX століття жителі Голубиного підтримували комуністів. Двічі старостами села обиралися комуністи - П. Кобулейта, М. Фучко.
В 1944 році в партизанах були Ю. І. Мургаш та І. Г. Попович.
24 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації Червоною Армією.
Поблизу села є кілька джерел мінеральної води, тут міститься завод по розливу води «Лужанська», а також санаторій «Квітка полонини».
На території Голубиного досліджено курган­ний могильник IV-III століть до н. е.

Cучасна карта - Голубине