Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бодолів

Бодолів - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від Берегового, поблизу ріки Тиси. Населення - 2278 чоловік. Сільраді підпорядковано село Грабарово.
В селі знаходиться відділення Закарпатської державної обласної сільськогосподарської дослідної станції.
В минуому жителі зазнавали багато лиха від поводі Тиси. в 1948 році за допомогою  радянської держави споруджені захисні дамби.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерський пункт, пологовий будинок,
дитячий садок, дитячі ясла, три крамниці, взут­тєва та шевська майстерні.
За роки Радянської влади в селі споруджено 316 житлових будинків, клуб на 300 місць, біб­ліотеку тощо.
За досягнення в розвитку сільського госпо­дарства 8 трудівників Водолова удостоєно уря­дових нагород, у т. ч. орденом Леніна нагоро­джено Й. К. Полнера та Ю. І. Огара.
Вперше Водолів згадується в письмових джерелах XIII століття. На 1816 рік у селі було 370 жителів, 74 будинки. У липні 1847 року в Бодолові побував великий угорський поет-революціонер Шандор Петефі; на відзнаку цього на од­ній із будівель встановлено меморіальну дошку. У 1928 році в селі була створена партійна організація КПЧ. Першими її організаторами були К. П. Кемеді та В. Б. Балог. В 1930 році виникла комсомольська організація села, в числі її організаторів були І. Л. Калов, І. Віраг, Б. А. Якоб, Е. К. Солої.
Під час угорської фашистської окупації 1938-1944 pp. в лісах поблизу села діяла парти­занська група, яка згодом з'єдналася з частинами Червоної Армії. Жителі Водолова підтримували з партизанами тісні зв'язки. Фашистські окупанти вивезли в трудові табори 36 жителів села.
Село було визволене від фашистських оку­пантів 26 жовтня 1944 року.

Cучасна карта - Бадалово (до 21/09/1991р. - Бодолів)