Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зняцеве

Зняцеве - село, центр сільської Ради. Розташоване за 16 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Середнє. Поблизу села проходить шосе. Населення - 1664 чоло­віки. Сільраді підпорядковані населені пункти Війкове, Драгиня та Кінлодь.
У Зняцевому знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має 2460 га землі, в т. ч. 1744 та орної; 1600 голів великої рогатої худоби. Господарство зерно-тваринницького на­пряму.
В селі є середня школа, клуб на 360 місць, бібліотека. За радянських часів споруджено понад 260 житлових будинків.
Перша згадка про село є в письмових джерелах 1248 року.
В 1921 році селяни захопили землі графа Шенборна в урочищі Драгиня.
Первинна організація КПЧ створена в 1925 році, комсомольська - в 1928.
У 1935 році в Зняцевому було створено ко­мітет Народного фронту.
1 травня 1938 року комуністи організували демонстрацію селян під лозунгами проти загро­зи нової світової війни і фашизму. Загальні збори селян у вересні 1938 року висловили готовність захищати незалежність Чехословаччини від зазіхань гітлерівських фашистів.
26 жовтня 1944 року Зняцеве визволено від фашистської окупації, більш як 40 чоловік вступили добровольцями до лав Червоної Армії.
У Зняцевому народився Ю. А. Гойда, укра­їнський радянський поет.
На території Зняцевської сільради знаходиться курганний могильник VII-IX століть н. е. Між Зняцевим і Драгинею виявлено 50 курганів з обрядом тілоспалення.

Дивиться також інші населені пункти району:

Cучасна карта - Зняцеве