Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кальник

Кальник - село, центр сільської Ради. Розташований за 17 км від районного центру. Населення - 1184 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Медведівці та Шкуратівці.
Тут знаходиться центральна садиба Кальницького винсадорадгоспу, який має 2262 га землі в т. ч. 430 га орної, 478 га садів, 330 га виноград­ників. Розвинуте також тваринництво, в господарстві - 810 голів великої рогатої худоби. Щороку збирають високі врожаї фруктні, зок­рема яблук, по 80 цнт з га. Значна частина насе­лення працює на сусідніх промислових підпри­ємствах.
В Кальнику є середня школа, клуб, бібліо­тека; дільнична лікарня.
Вперше село згадується в історичних доку­ментах XV століття.
В 1923 році створена первинна організація КПЧ.
Під час угорсько-фашистської окупації 15 чоловік із Кальника були в партизанах. Село ви­зволено від фашистської окупації 24 жовтня 1944 року, 43 чоловіки пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
В с. Медведівцях виявлено 2 скарби періоду бронзи (кінець II тисячоліття до н. е.). Один з них унікальний - з 28 предметів (6 браслетів, пояс, діадема, 2 псалії тощо). На поселенні того ж часу виявлено наземні та напівземлянкові житла. Між селами Кальником та Медведівцями є курган і поселення доби раннього заліза (VI-IV сто­ліття до н. е.).

Дивиться також інші населені пункти району:

Cучасна карта - Кальник