Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дібрівка

Дібрівка - село, центр сільської Ради. Розташована в Середнянській долині, за 30 км від районного центру. Населення - 933 чоловіки.
В селі розміщена бригада колгоспу ім. Кі­рова, за якою закріплено 1160 га землі, в т. ч. 650 га орної. Виробничий напрям - виногра­дарство та тютюнництво.
У Дібрівці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. За радянських часів у селі зведено близько 200 будинків, приміщення школи та ін. громадські приміщення. До возз'єднання з Радянською Україною більше половини насе­лення було неписьменним. Тепер 25 селян здо­були вищу, вся молодь має середню освіту.
Село вперше згадується в документі 1417 року.
В березні-квітні 1919 року в Дібрівці існу­вала Радянська влада.
Селяни захопили частину поміщицького маєт­ку в 1921 році.
В 1922 році в Дібрівці створена первинна організація КПЧ, першим секретарем її був Ю. М. Пуга. В 1936 році комуністи організували демонстрацію безземельних селян, які вимагали розподілу землі місцевого поміщика. 12 демон­странтів було заарештовано.
27 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації, понад 30 селян вступили добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Дібрівка