Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нижні Ремети

Нижні Ремети - село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км під районного центру. Через село проходить шосейна дорога та вузько­колійна залізнична лінія Берегове-Кушниця. Населення - 1636 чоловік. Сільраді
підпоряд­коване село Верхні Ремети.
В Нижніх Реметах знаходиться колгосп «Зоря комунізму», основний напрямок якого - рільництво та тваринництво. Колгосп має 1090 га сільськогосподарських угідь.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, стаціонарна кіноустановка, фельдшерсько-акушерський пункт, дитсадок, 2 крамниці, відді­лення зв'язку.
Якщо до Радянської влади в селі не було жодної людини з вищою освітою, то на 1968 рік 24 чол. мають вищу освіту, 75 - середню.
За роки Радянської влади в селі споруджено 289 житлових будинків, сільмаг, тваринницькі ферми та інші виробничі об'єкти, прокладено шосейну дорогу.
На території села виявлено поселення і мо­гильник доби заліза (VI - III століть до нашої ери).
Заснування Нижніх Ремет датується IX- XI століттям, коли територія Закарпаття була складовою частиною Київської Русі. На місці нинішнього села було поселення Грабки. Під час татарської навали Грабки були вщент зруй­новані; тільки в XIV-XV століттях на цьому місці виникло нове поселення. В дорадянський час більшість населення була неписьменною. Так, згідно перепису 1881 року, із 300 жителів села письменними були тільки 23 чоловіки.
Місцева організація КПЧ виникла у 1921 році, її організаторами були тт. Ю. І. Міклош, Ю. І. Плеша, Ю. І. Копин.
Під час виборів до чехословацького парла­менту в 1935 році комуністи одержали найбільшу кількість голосів виборців.
В роки фашистської окупанії 4 сім'ї були кинуті в концентраційні табори, 10 чол. забрано в робочі батальйони.
24 жовтня 1944 року Нижні Ремети були виз­волені від угорсько-фашистської окупації. 20 юнаків пішли добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Нижні Ремети