Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільшани

Вільшани - село, центр сільської Ради. Розташовані в долині річки Тереблі, біля підніжжя гори Менчулу, за 45 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 1587 чоловік.
В селі розміщене Драгівське лісництво, знач­на частина населення - колгоспники драгівського колгоспу «40-річчя Жовтня».
Вперше село згадується в писемних джерелах XV століття.
Під час угорсько-фашистської окупації жителі села допомагали партизанському розвідуваль­ному загону Ф. Патакі. За це були замучені фашистами В. В. Петрінко та В. П. Ковач.
23 жовтня 1944 року село визволено від оку­пації.
В зв'язку із будівництвом Теребле-Ріцької ГБС територія села затоплена, а населення пере­селено на місце присілку Бовцар. Протягом 1950-1956 pp. тут виросло нове село і селище будівельників ГЕС, де є восьмирічна та 2 почат­кові школи, клуб, бібліотека, лікарня, дитячий будинок.
Танцювальний ансамбль «Вільшанка» наго­роджений грамотою та срібною медаллю республі­канського фестивалю самодіяльного мистецтва, присвяченого 50-річчю Великого Жовтня.

Cучасна карта - Вільшани