Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шаланки

Шаланки - село, центр сільської Ради, зна­ходиться за 18 км від районного центру. Через село проходить вузькоколійна залізниця Виноградів-Хмельник. Населення - 3355 чоловік.
У Шаланках розташована центральна са­диба колгоспу «Жовтнева революція», за яким закріплено 2600 сільськогосподарських угідь. Провідною галуззю виробництва є тваринництво. На фермі артілі налічується 1400 голів великої рогатої худоби.
В селі працює тарний завод, знаходиться лісництво Хустського лісокомбінату.
В селі є 2 восьмирічні школи, 3 бібліотеки, Палац культури, споруджено 233 нових житло­вих будинків.
Уродженець села Ф. Й. Гече - кандидат фізико-математичних наук.
На території села засвідчено поселення часів неоліту (IV тисячоліття до н. е.). Вперше Шаланки згадуються в історичних джерелах за XIV століття. Мешканці села брали участь в національно-визвольній війні угорського народу проти австрійського гніту в 1703-1711 pp. Ференц II Ракоці в лютому 1711 року в селі Ша­ланках провів останній куруцький сейм.
Трудове селянство Шаланок у 1918 році роз­поділило між собою поміщицьку землю н худобу. З селянським заворушенням у селі власті дов­гий час не могли справитися. Ще 1 грудня того року нотар Шаланок повідомляв, що «тут пов­ний безпорядок».
У 1925 році в селі створено організацію кпч, активними членами якої були І. 6. Січ, М. Т. Гриценко, І. І. Гудак.
25 жовтня 1944 року село визволено Чер­воною Армією від угорсько-фашистської оку­пації. В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Cучасна карта - Шаланки