Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Середнє Водяне

Середнє Водяне (до 1948 p.- Середня Ашпа) - село, центр сільської Ради. Розташо­ване за 46 км від районного центру і за 2 км від залізничної станції Солотвина на лінії Солотвина-Ужгород та автомагістралі Ужгород-Рахів. Населення - 4410 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Добрик,
Плаюц.
Колгосп ім. Жданова має 10 автомобілів, 9 тракторів та іншу техніку. За ним закріплено більше 4 тис. та сільськогосподарських угідь, у і. ч. 2800 га сіножатей, 1,4 тис. та випасів, 600 га орної землі, 800 га садів. У господарстві – 1,2 тис. голів великої роїстої худоби (у т. ч. 490 корів), 2,2 тис. овець.
В селі - середня, 2 восьмирічні і 2 почат­кові школи, 4 бібліотеки, клуб. Працюють лікарня на 25 ліжок, дитячий садок, поштове відділення, 10 торговельних точок. За останні роки село фактично заново відбудоване. Тут спору­джено 1000 нових житлових будинків міського типу, відкрито кімнату щастя, зведено міст на річці Апшиці, побудовано лазню, відкрито краєзнавчий музей.
Понад 100 чоловік з села здобули середню освіту, більше 20 - вищу. З села вийшло 55 учи­телів, 11 медичних працівників, 3 агрономи, інженери, 3 кандидати наук. В історичних документах Середнє Водяне згадується в кінці XIV століття. Першими поселенцями були вівчарі-втікачі. Вже в ті часи мешканці села мусили здавати за наказом цареградського патріарха частину врожаю і худоби на користь монастиря. За переказами, жителі села брали участь у національно-визвольній боротьбі 1703-1711 pp. З тих часів у селі зберіглися прапор, під яким селяни Середнього Водя­ного Прали участь у війську Ференца II Ракоці. Цю бойову реліквію забрали угорсько-фашистськи окупанти.
Мешканці села брали участь і в загонах ватажків опришків І. Пинті, в складі військ Л. Кошута.
В 20-х і 30-х роках під керівництвом кому­ніст; трудівники села разом з жителями Солотвина брали участь у «голодних походах» і демон­страціях.
18 жовтня 1944 року село визволено Червоною Армїією від фашистських окупантів. Перший голова сільського Народного комітету Н. Ю. Гузо був делегатом Першого з'їзду Народних комітетів (листопад 1944 року). Шість передовиків колгоспу за трудові успіхи нагороджено орденами і ме­далями. В селі збереглися дві старовинні архі­тектурні пам'ятки - дерев'яні церкви (почат­ку XV століття).

Cучасна карта - Середнє Водяне