Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кричове

Кричове - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі річки Тереблі, за 28 км від райцентру і за 20 км від залізничної станції Буштина. Поблизу села проходить шосей­на дорога Буштина-Драгове-Синевир. Сіль­раді підпорядковане село Росош. Населення - 1950 чоловік.
У Кричовому знаходиться колгосп їм. Дзержинського, що займається в основному садівниц­твом і тваринництвом. За колгоспом закріплено 1300 га землі, з них близько 900 га лук і пасовиськ, понад 100 га саду. У господарстві налічується 330 голів великої рогатої худоби і 620 овець.
В селі є восьмирічна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, відді­лення зв'язку, бібліотека, клуб, дитсадок.
Вперше Кричове згадується в письмових джерелах XIV століття. З 1448 року воно нале­жало феодальній родині Татулів з Вільхівців. Від угорсько-фашистської окупації визволене 23 жовтня 1944 року.
В селі народився у 1921 році і провів юнацькі роки генерал Народної Армії ЧССР М. В. Кричфалуші.

Cучасна карта - Кричове