Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чумалеве

Чумалеве - село, центр сільської Ради. Розташоване на правому березі Тереблі, за 30 км на північ від райцентру і за 22 км від залізничної станції Буштина. Через село про­ходить шосейна дорога Буштина-Синевир. Населення - 2117 чоловік. Сільській Раді підпо­рядковане село Рівне.
В Чумалевому знаходиться колгосп ім. Суворова, який займається садівництвом і тварин­ництвом. Йому належить понад 1200 га земель­них угідь, з них близько 300 га садів. Колгосп має 317 голів великої рогатої худоби, понад 600 овець.
В селі є восьмирічна школа, фельдшерсько- акушерський пункт, пологовий будинок, дві бібліотеки, клуб відмінної роботи, дитячий садок, 6 крамниць, поштове відділення та стаціонарна кіноустановка.
Вперше село згадується в документах XV століття. За розповідями, назва його походить від першого жителя Чумаля.
У 1448 році село було подароване феодалам Татулам. Довгий час воно залишалось невелич­ким населеним пунктом (у 1751 році тут налі­чувалося лише 20 чол. дорослого населення). Місцева організація КПЧ створена в 1922 році.
В 1939-1940 pp. з Чумалевого нелегально перейшли до СРСР 78 юнаків і дівчат.
Угорсько-фашистські окупанти, розправляю­чись з непокірним населенням, кинули до в'яз­ниці 27 і вивезли на каторжні роботи 83 мешкан­ці села. Чумалеве визволене від фашистських окупантів 17-м гвардійським стрілецьким кор­пусом під командуванням генерал-майора А. І. Гастиловича 23 жовтня 1944 року.
З нагоди 50-річчя Радянської влади в селі споруджений обеліск Слави односельчанам-добровольцям, які загинули під час Великої Віт­чизняної війни.

Cучасна карта - Чумалеве