Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вузлове

Вузлове (до 1946 року - Батьово) - се­ло, центр сільської Ради, розташоване
за 36 км від районного центру. Вузлове - залізничниіі вузол на електрифікованій магістралі заліз­ниці Прага-Чоп-Москва та залізниці Батьово-Солотвина. Через село проходить шо­сейна дорога Верегове-Вузлове-Чоп. Населен­ня - 2016 чоловік.
У Вузловому міститися бригада колгоспу ім. XXI з'їзду КПPC, основний напрямок якого - виробництво зерна та м'ясо-молочної продукції.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб, елеватор, млин, дільнична лікарна, обласна ту­беркульозна лікарня, аптека, дитячий садок. До послуг трудящих - п'ять крамниць, їдальня, перукарня, взуттєва майстерня, відділення зв'язку. За роки Радянської влади до 1968 року в селі споруджено 189 житлових будинків, сільський універмаг, 2 крамниці, їдальню.
Вперше село згадується в документальних джерелах XII століття. На 1816 рік у селі було 310 жителів, 54 будинки. За переписом 1881 року з 845 жителів села письменними були тільки 350 чоловік. Місцева партійна організація КПЧ була створена в 1921 році. В числі її активних членів були Юрій Боротей, Бела Товт, Йосип Боротей, Шамуел Клейн, Япош Еней, Лойош Нодь. Під час виборів до чехословацького парла­менту у 1935 році комуністична організація діс­тала в селі найбільшу кількість голосів.
Під час угорсько-фашистської окупації (з лис­топада 1938 до жовтня 1944 року) населення зазнало жорстоких знущань. У концентраційні табори було вивезено 70 жителів села, в приму­сові трудові табори - 380.
28 жовтня 1944 року Червона Армія визволила село від фашистських окупантів. Добро­вольцями до лав Червоної Армії пішло 12 чо­ловік.

Cучасна карта - Батьово (до 02/03/1995р. - Вузлове)