Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лази

Лази - село, центр сільської Ради. Розта­шовані за 7 км на північ від районного центру та найближчої залізничної станції Тячів. З півдня на північ село простягається на 15 км. В селі прошиває 3050 чол. населення. Сільській Раді підпорядковане село Округла.
У Лазах знаходиться сільгоспартіль «Пере­мога» - господарство садівничо-тваринницького напрямку, якому належить 2662 га земельних угідь, з них 950 га садів, понад 1600 га сіно­косів та пасовиськ. У господарстві налічується 750 голів великої рогатої худоби, в т. ч. 320 корів та понад 1500 голів овець.
В селі є восьмирічна школа, фельдшерсько-
акушерський пункт, бібліотека з книжковим фондом 6 тис. примірників, клуб на 300 місць, З крамниці, лазня, поштове відділення, кіноуста­новка.
На базі місцевих мінеральних джерел в 1958 році відкрито санаторій «Чорна вода», в якому лікуються і відпочивають щоліта близько 500 трудящих не тільки Закарпаття, але й інших областей республіки.
Вперше село Лази згадується 100-120 ро­ків тому.
Протягом квітня 1919 року тут існувала Ра­дянська влада.
Селяни Лазів, очолювані комуністами, не раз у 30-х роках брали участь у «голодних походах» до м. Тячева.
Село визволене від угорсько-фашистських окупантів 21 жовтня 1944 року.
На честь односельчан-добровольців, що заги­нули у Велику Вітчизняну війну, з нагоди 50-річчя Радянської влади в селі споруджено обеліск Слави.

Cучасна карта - Лази

..