Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жнятине

Жнятине - село, центр сільської Ради. Розташоване за 18 км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Страбичове. Населення - 2178 чоловік.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Дружба», за яким закріплено 3300 га землі. Займається виробництвом зерна та м'ясо- молочної продукції. Має близько 1000 голів великої рогатої худоби.
У Жнятиному - 2 восьмирічні школи, клуб, бібліотека. За роки Радянської влади в селі спо­руджено 268 будинків.
В історичних джерелах село згадується в XIV столітті.
Під час визвольної війни угорського народу, 1703-1711 pp. 25 чоловік з Жнятиного брали участь в загонах куруців.
В березні-квітні 1919 року в селі існувала Радянська влада. Її активісти І. О. Шідов та І. М. Герко воювали в загоні Червоної гвардії проти наступаючих чехословацьких військ у кінці квітня 1919 року.
В 1927 році в селі було створено первинну оранізацію КПЧ, секретарем якої був І. М. Герко. Під час угорсько-фашистської окупації 69 мешканців села загинуло в концтаборах. 26 жовтня 1944 року село визволено від угорсько-фашистських окупантів; 17 чоловік пішли добровольцями до лав Червоної Армії.

Дивиться також інші населені пункти району:

Cучасна карта - Жнятине