Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дротинці

Дротинці (до 1946 року - Сірма) - село, центр сільської Ради, розміщене на праному березі Тиси, за 5 км від районного центру і за 3 км лід найближчої залізничної станції Фанчикове на магістралі Ужгород-Солотвина. Населення - 1317 чоловік.
В селі - бригада колгоспу ім. 8 Березня, яка протягом 1961-1965 pp. вирощує в серед­ньому по 27 цнт зернових культур з кожного га. В 1967 році вона зібрала по 41 цнт пшениці. Майстри високих врожаїв кукурудзи І. М. Яцьканич та А. В. Ловас, які удостоєні ордена
Леніна.
В Дротинцях є восьмирічна школа, бібліо­тека, пошта. Споруджено за роки Радянської влади 157 нових житлових будинків.
Перта письмова згадка про село є за 1251 рік. У 1922 році в Дротинцях створено партійну організацію КПЧ, фундаторами якої були військовополонені І. В. Костьо, Ф. І. Беля, М. М. Корнеі, що повернулися з Радянської Росії. Парторганізація налічувала 47 комуністів, які в 1923 році на виборах до сільської управи здо­були 40 проц. депутатських місць. У 1925 році на виборах до чехословацького парламенту за комуністів голосувало 99 виборців з 250.
25 жовтня 1944 року Дротинці визволено від фашистської окупації.
В Дротинцях проживає відомий закарпат­ський казкар М. В. Гандера. Його казки ввійшли до збірки «Як чоловік відьму підкував, а кішку вчив працювати».

Cучасна карта - Дротинці