Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веряця

Веряця - село, центр сільської Ради, зна­ходиться біля підніжжя південно-західних Кар­пат, на лівому березі Тиси, за 12 км на схід від районного центру і за 3 км від найближчої заліз­ничної станції Королеве. Населення - 1716 чо­ловік. Сільраді підпорядковане село Горбки.
На території села розміщене відділення коро­лівського садовинрадгоепу ім. Шевченка.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, клуб. Понад 350 сімей справили новосілля.
Культурно й заможно живуть трудівники села. Взяти сім'ю колишнього залізничника, нині пенсіонера Ю. В. Бобика. Його син Юрій - кандидат медичних наук, Михайло - офіцер Радянської Армії, Іван, Марта, Ганна - вчи­телі з вищою освітою, Магдалииа, Віра - аку­шерки, Марія - вихователька дитсадка, Єлиза­вета здобула середню освіту.
В селі Горбках народився письменник стар­шого покоління Петро Міговк (1899-1967).
Веряця згадується вперше в історичних джерелах за 1355 рік. Під впливом Великої Жовт­невої соціалістичної революції у Веряці відбувалися селянські виступи. У 1923 році в селі ство­рено партійну організацію КПЧ, активними чле­нами якої були М. Данкович, І. В. Талабірка, М. М. Зеленяк. Всі вони за бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни удостоєні урядових нагород.
25 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації. Добровольцями в Червону Армію пішло 20 чоловік.

Cучасна карта - Веряця