Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Драгове

Драгове - село, центр сільської Ради. Ле­жить у долині річки Тереблі, біля підніжжя гори Менчулу, за 30 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 3308 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пун­кти Жовтневе, Забродь, Кичерели, Становець.
У Драговому розташований колгосп «40-річчя Жовтня», за яким закріплено понад 4000 га землі. Основний виробничий напрям - тваринництво. Артіль має 560 голів великої рогатої худоби, 1500 овець. Колгоспний цегельний завод ви­робляє 3 млн. штук цегли на рік. Розробляються колгоспом і поклади вапна та жовтої глини, поклади мармуру. В селі також працюють цех Хустського соко-винного заводу, що випус­кає мінеральну воду «Драгівська», і лісництво, яке очолює заслужений лісовод УРСР І. І. Апшай.
В селі є середня та 2 восьмирічні школи, клуб, бібліотека; дільнична лікарня на 25 лі­жок.
За роки Радянської влади близько 600 чоло­вік здобули вищу і середню освіту. За цей час в селі споруджено понад 400 будинків.
Засноване село в другій половині XIV сто­ліття. Поблизу Драгового видобувалася сіль.
В 1920 році в селі збудовано лісозавод. Робітники лісозаводу кілька раз страйкували (в 1927, 1931, 1935 pp.). Керували цими страй­ками комуністи (партійна організація створена в 1927 році).
В ніч на 29 серпня 1943 року поблизу Дра­гового приземлилася десантна партизанська гру­па Ф. Патакі. Селяни всіляко сприяли парти­занам.
23 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації.
У Драговому народився український радянсь­кий письменник М. І. Рішко.
В селі споруджено пам'ятник В. Хмель­ницькому та обеліск Слави - партизанам, що загинули в боротьбі з фашистами.

Cучасна карта - Драгове