Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липча

Липча - село, центр сільської Ради. Роз­ташована в долині річки Ріки, за 13 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 3098 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Крайнє, Кривий, Липовець, Осава.
В селі розміщений колгосп ім. О. Борканюка, що займається садівництвом. Артіль має 2600 га землі, в т. ч. 500 га садів, 1600 га сіножатей, 350 га орної землі. Основні вироб­ничі процеси на фермах механізовані. Наявні й допоміжні галузі виробництва - обплетення бутлів лозою, деревообробка.
У Липчі е середня школа, школа-інтернат санаторного типу на 200 місць, бібліотека, клуб; дільнична лікарня на 25 ліжок.
За роки Радянської влади в селі споруджено 800 будинків. 25 чол. одержало вищу освіту, близько 200 чол.- середню. В сім'ї О. І. Липчея з 10 дітей - 5 здобули вищу освіту, а батько з матір'ю колись були неписьменними, грамоти навчилися в лікнепі.
Вперше село згадується в писемних джерелах 1350 року.
10 квітня 1919 року в Липчі створено Раду робітників, селян та солдатів. Партійна організа­ція створена в 1924 році, її очолив Ю. Ф. Синевич. Під керівництвом комуністів селяни Лип­чі брали участь у голодних походах 30-х років до нотарського управління. За це в 1934 році було засуджено 14 чоловік.
24 жовтня 1944 року Липчу визволено від фашистської окупації, 60 чол. вступили добро­вольцями до лав Червоної Армії.

0

Cучасна карта - Липча