Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бронька

Бронька - село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Боржави, за 28 км від районного центру. Через село проходять вузькоколійна залізнична лінія Берегове-Кушниця та шосе. Населення - 1640 чоловік. Сіль­раді підпорядковане с. Суха.
У Броньці розміщена бригада колгоспу «Зоря комунізму», яка займається виробництвом продуктів тваринництва, у господарст­ві - 875 голів великої рогатої худоби. Значна частина населення зайнята в промисловості.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліо­тека. За роки Радянської влади споруджено 311 будинків.
Перша згадка про село є в писемних джерелах 1454 року. Але ще з другої половини XIІІ сто­ліття тут існував феодальний замок. Його залишки збереглися до цього часу.
10 квітня 1919 року в Броньці була створена Рада робітників, солдатів і селян. В 192-і році виникла первинна організація КПЧ. Першими комуністами були І. М. Бісмак, Д. І. Ланко І. П. Ребрей, І. І. Свистак.
В 1944 році біля Броньки діяв партизанський загін ім. Ватутіна.
24 жовтня 1944 року село визволено від угорсько-фашистської окупації, 25 селян вступили добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Бронька