Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бобове

Бобове (до 1946 року - Бекень) - село, центр сільської Ради, яке розташоване на Притисянській низовині, за 22 км від районного центру і 6 км від найближчої залізничної стан­ції Вилок на лінії Чоп-Солотвина. Населення - 1956 чоловік.
В селі є бригада колгоспу «Прикордонник», яка щорічно вирощує високі врожаї зернових культур, домагається успіхів у піднесенні про­дуктивності тваринництва. В 1966 році тут зі­брано з кожного га по 21 цнт зернових, вироблено по 502 цнт молока на кожні 100 га сільськогоспо­дарських угідь. 7 колгоспників цієї бригади від­значено урядовими нагородами. Ланковий І. І. Деметер удостоєний ордена Леніна, брига­дир В. Й. Віраг і ланковий М. С. Дупко - орденом Трудового Червоного Прапора.
У Бобовому є восьмирічна школа, Будинок культури, 2 бібліотеки, 3 майстерні побутового обслуговування.
На території сільради (урочище Корелодомб) виявлено курганне поховання періоду бронзи (кінець І тисячоліття до н. е.) та старо­слов'янське поселення VIII-IX століть.
Виникнення Бобового історики пов'язують з XIII століттям. У 1514 році мешканці села брали участь в антифеодальному селянському повстанні і національно-визвольній війні угор­ського народу 1703-1711 pp. З проголошенням Радянської влади на Закарпатті в березні 1919 року в селі обрано Раду робітників, селян і сол­датів, до складу якої входили: Д. Поп, А. Апаї, Ф. Мондич.
26 жовтня 1944 року Бобове визволено від угорських фашистів. Понад 20 юнаків пішло доб­ровольцями до лав Червоної Армії. 9 травня
1968 року в центрі села відкрито монумент загиб­лим воїнам Червоної Армії.

Cучасна карта - Бобове