Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тур’я Пасіка

Тур'я Пасіка - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Тур'ї за 17 км від районного центру і залізничної станції Перечин. Через село проходить шосе Ужгород -  Свалява. Населення - 1643 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Завбуч та Ракове.
В селі розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Шевченка, за яким закріплено 3643 га землі. Основний виробничий напрям – м'ясо-молочне тваринництво.
В Тур'ї Пасіці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. За післявоєнні роки зведено понад 340 будинків.
Вперше в письмових джерелах село згадується в 1552 році.
У 1926 році в селі створено первинну органі­зацію КПЧ, в 1931 - комсомольську. Жителі села брали участь в голодних походах 30-х років. За це 18 лютого 1932 року жандарми вчинили криваву розправу над селянами Тур'ї Пасіки. Багатьох було поранено, а Ю. Дерев'янка вбито.
В 1944 році поблизу села діяв партизанський загін О. В. Тканка, до якого вступило 36 жителів села.
24 жовтня 1944 року Тур'я Пасіка визволена від фашистських окупантів, 38 чоловік пішли добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Тур’я Пасіка