Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чорноголова

Чорноголова- село, центр сільської Ради. Розташована на річці Лютянці, біля підніжжя гір Яворника та Веронського, за 26 км від районного центру, за 14 км від залізничної станції Дубринич. Населення - 1833 чоло­віки.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу ім. Чкалова, який має 1700 га землі, у т. ч. 400 га орної. Основний виробничий напрям артілі - м'ясо-молочне тваринництво, вирощу, вання кормових культур та картоплі. Тут також розміщені Чорноголівське та Бистрицьке ліс­ництва.
У Чорноголові є середня школа, клуб від­мінної роботи, бібліотека; дільнична лікарня на 30 ліжок. За роки Радянської влади в селі збудо­вано 330 нових просторих будинків. 200 чоловік одержали середню і 15 - вищу освіту.
Село засноване в XVI столітті (1552 p.),
В 1922 році в селі засновано комуністичну організацію. Керівником її став ІО. М. Вульшинський. В 1920-х і 1930-х роках мешканці села під керівництвом комуністів брали участь в страйках і «голодних походах».
В 1944 році на території села діяли партиза­ни з'єднання О. В. Тканка.
25 жовтня 1944 року село визволено радянсь­кими військами від фашистської окупації, 15 се­лян вступили добровольцями до Червоної Армії.
У Чорноголові збереглася архітектурна пам'ятка - дерев'яна церква румунського сти­лю, збудована в 1794 році.

Cучасна карта - Чорноголова