Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Добробратове

Добробратове - село, центр сільської Ради. Розташоване на нівденно-західних схилах гірсь­кого пасма Гат, за 18 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Мукачеве. Насе­лення - 2470 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Горбок та Негрове.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Радянське Закарпаття», провідними галу­зями його виробництва е виноградарство, садів­ництво та тваринництво. Артіль має понад 2500 га землі, в т. ч. 1000 га орної, 700 га садів і вино­градників. На фермах - понад 600 голів великої рогатої худоби. Село здавна славиться садами і виноградниками, але промислове виробництво фруктів організоване тільки в роки Радянської влади. За цей час посаджено 320 га саду і 370 га виноградників.
У Доробратовому є середня школа, клуб, бібліотека, лікарня. За останні 20 років спору­джено 360 будинків.
Писемні документи, в яких згадується село, відносяться до 1378 року.
В березні 1919 року в Доробратовому була встановлена Радянська влада.
В 1924 році в селі створено первинну органі­зацію КПЧ.
Під час угорсько-фаштстської окупації жител і села підтримували партизанський загін Д. Усти - І. С. Прищепи, постачали продуктами та одя­гом, переховували партизанів.
25 жовтня 1944 року село визволено від оку­пантів, 30 чоловік вступили добровольцями до лав Червоної Армії. Всі вони відзначалися в боях і нагороджені орденами та медалями.
На території с. Негрового знайдений скарб доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. е.).

Cучасна карта - Добробратове

..