Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Забрідь

Забрідь - село, центр сільської Ради, роз­ташоване на обох берегах річки Ужа, біля під­ніжжя гори Яворника, за 3,5 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 1013 чоловік.
В селі розміщена бригада колгоспу «Ленінсь­ким шляхом», яка має 684 га землі. Господар­ство - тваринницького напряму. З допоміжних підприємств наявна лісопилка. Значна частина населення працює на лісорозробках Дубриницького і Жорнавського лісокомбінатів та на Великоберезнянському меблевому комбінаті.
У Заброді є восьмирічна школа, клуб, біб­ліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.
В писемних джерелах про село є згадка за 1640 рік. Існує народний переказ, в якому гово­риться, що село Забрідь засноване переселен­цями з Київської Русі, які, рятуючись від татар­ської навали, тікали за Карпати.
В 1920 році робітники лісопилки в Заброді взяли участь в загальному страйку.
Первинна комуністична організація в селі
створена в 1924 році. Її організатором став М. Г. Затварницький.
В 1930-х роках на лісопилці фірми «Айзлер» відбулося кілька страйків, організованих місцевими комуністами М. Г. Затварницьким, М. А. Пекарем та представниками Закарпатського крайкому КПЧ О. Боркашоком і Д. Попови­чем.
В період угорсько-фашистської окупації в селі діяла підпільна комуністична організація. 11 березня 1942 року за зв'язки з партизанами фашисти заарештували 70 чоловік, з яких 45 закатували в Тур'є-Реметівській в'язниці. 31 липня 1942 року комуніст І. Планчак був пові­шений в м. Ужгороді.
25 жовтня 1944 року село визволено Черво­ною Армією.

Cучасна карта - Забрідь