Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лопухів

Лопухів (до 1946 року Брустури) - село, центр сільської Ради. Розташований по обидві боки річки Брустурянки, за 67 км від районно ги центру та за 5 км від залізничної станції Усть- Чорна. В селі - 3049 чоловік населення.
У Лопухові знаходиться четверта комплексна бригада колгоспу «ДТСААФ»,
за якою закріп­лено 456 га земельних угідь, переважно лук і пасовиськ. Основний напрям господарства - м'яс­не тваринництво. Бригада має 200 голів великої рогатої худоби (молодняка), 1300 овець. Тут пра­цюють лісопильний завод Усть-Чорнянського лісокомбінату, побудований в 1914 році, та завод по виробництву шпал.
В селі є восьмирічна школа, лазня, чайна, два фельдшерсько-акушерські пункти, пологовий будинок, торговельний комбінат, Будинок куль­тури, дві бібліотеки, стаціонарна кіноустановка, дитсадок, 13 торговельних точок, поштове від­ділення.
Лопухів - батьківщина Героя Соціалістичної Праці І. В. Чуси, який чотири рази виводіпі відсталі бригади лісорубів у передові, а в 1967 ро­ці успішно виступав на міжнародних змаганнях лісорубів на виставці «Експо-67» у Монреалі.
Вперше село згадується в письмових джерелах: XVII століття.
В 1924 році на будівництві водоймища від­бувся страйк, організований комуністами, за якими в той час ішло понад 50 проц. жителів села. Активно підтримали селяни Лопухова і страйк лісорубів Усть-Чорної в 1931 році.
Під час угорсько-фашистської окупації м активний опір загарбникам у жовтні 1944 року село майже повністю було спалене угорськими фашистами, а жителі виселені в інші села Тересвянської долини.
Лопухів визволений Червоною Армією лід угорсько-фашистських окупантів 18 жовтня 1944 року.
В 1967 році з нагоди 50-річчя Великого Жовт­ня в селі споруджено обеліск Слави на честь воїнів-добровольців, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Cучасна карта - Лопухів