Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Свобода

Свобода - село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 35 км від районного центру, за
4 км від залізничної станції Батьово. Насе­лення- 2563 чоловіки. Сільраді підпорядковані
села Бадів, Бакош, Данилівка.
У селі знаходиться центральна садиба колгос­пу ім. XXI з'їзду КПРС. Основний напрямок гос­подарства - виробництво зерна і тваринницької продукції. За колгоспом закріплено 3932 га сіль­ськогосподарських угідь. За досягнення в розвит­ку сільського господарства 6 передовиків колгосп­ного виробництва удостоєно урядових нагород, у т. ч. бригадир Ф. Ф. Товт - ордена Леніна. Більшість дорослого населення, що проживає в селі, працює в колгоспі, решта - робітники залізничних станцій Вузлове та Чоп.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб, стаціонарна кіноустановка, фельдшерський пункт, 2 крамниці. За роки Радянської влади в селі споруджено 352 житлових будинки. На території села проживає 4 матері-героїні.
Село Свобода було засноване у 1927 році переселенцями з інших місцевостей Закарпаття.
Під час угорсько-фашистської окупації За­карпаття 17 жителів села було кинуто в концен­траційні табори.
28 жовтня 1944 року село було визволено від угорсько-фашистської окупації; 39 чол. пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
В 1944-1945 pp. в селі було влаштовано 60 сімей переселенців - бідняків з гірських районів Закарпаття; між селянами-бідняками було розподілено 2500 кадастральннх гольдів землі.

Cучасна карта - Свобода